בחירת מרצה לארגון

Back
דף הבית >> בחירת מרצה לארגון
בחירת מרצה לארגון עשויה להוות משימה לא כ"כ פשוטה עבור מנהל משאבי האנוש או מנהלת המחלקה. זאת כביכול משימה מאד פשוטה להיכנס למאגר מרצים כזה או אחר באינטרנט לעשות אן-דן-דינו ולבחור, אבל זה לא ממש כך. ההרצאה צריכה להיות מענינת עבור העובדים כי חשוב מאד שהעובדים יהנו באירוע החברה , מאידך כדאי מאד שההרצאה תתרום בדרך כזאת או אחרת לארגון עצמו, בין אם ע"י יצירת גיבוש, הזדהות עם חזון הארגון או מתן זריקת מוטיבציה לעובדים. לא תמיד קל לממש את שני המטרות האלה בהרצאה אחת. אנסה לתת לך מנהל או מנהלת משאבי האנוש כמה טיפים באיך לבחור מרצה לארגון:
  • בדקו וודאו שההרצאה פיקנטית, מכילה דוגמאות מהחיים וגם אם זה לא מופע סטנדאפ מאד חשוב שיהיה בה חוש הומור.
  • יחד עם סעיף א' זה לא ממש נכון להביא מופע סטנד אפ כהרצאה לארגון שכן הרצאה שכזו תהיה מאד מצחיקה ומאד כיפית אבל זה בילוי קליל נטו(דבר מאד חשוב כשלעצמו) אבל אין פה שום חיבור לארגון.
  • חשוב שיהיו כמה דברים שהרצאה שניתן לחבר לחזון ולערכי הארגון ולבקש מהמרצה לשזור חלר מהנושאים בערכי הארגון בצורה טבעית ולא מאולצת.
  • חשוב שלא יהיו בהרצאה בדיחות עדתיות וכיו"ב , יש לזכור שזה לא מופע סטנד אפם אלא אירוע רשמי של הארגון ולכן המסרים חייבים להיות מכובדים.
  • כדאי מאד שההרצאה תהיה הרצאה כזו שלא רואים בטלויזיה או במקום אחר כדי שהיא תיחקק כמשהו מיוחד עם דגש על פנייה לעובדי הארגון.
שיהיה בהצלחה בבחירת ההרצאה והמרצה הבא שלכם.